Inżynierskie rozwiązania
dla Twojej firmy i domu
Potrzebujesz wyceny? Napisz do nas oferty@biocent.pl
Stań się częścią Biocent-team! Znajdź ofertę pracy i aplikuj

Przepompownia ścieków

W miejscach, w których nie ma możliwości wykonania grawitacyjnej kanalizacji (np. z uwagi na niekorzystne ukształtowanie terenu lub występujące przeszkody budowlane), jedynym sposobem odprowadzenia ścieków jest zastosowanie przepompowni ścieków. Służy ona do automatycznego przetłaczania medium do wyżej oraz dalej położonego odbiornika (np. studni rozprężnej bądź istniejącego kolektora).

Prawidłowo zaprojektowana przepompownia ścieków powinna być dostosowana do konkretnych warunków panujących w danej lokalizacji. Gwarantuje to jej bezproblemowe, bezawaryjne działanie przez długi czas.To właśnie nasze zadanie. Oferujemy kompleksowe usługi skierowane do firm oraz do klientów prywatnych. Zajmujemy się przygotowywaniem projektów pompowni oraz ich realizacją z dbałością o wszystkie aspekty techniczne. W naszej ofercie można znaleźć m.in. przepompownie ścieków bytowych, deszczowych, gospodarczych, przemysłowych czy technologicznych.


Formularz doboru przepompowni ścieków BIOPOMP ›

Przepompownie

Wysokiej jakości przepompownie ścieków produkcji firmy Biocent są kompletnymi urządzeniami wykorzystywanymi w systemach kanalizacji grawitacyjno-ciśnieniowej oraz ciśnieniowej i są przeznaczone do pompowania ścieków komunalnych zawierających i niezawierających fekalia oraz do pompowania wód opadowych i technologicznych.

Wszystkie parametry pompowni, każdorazowo są dostosowywane do potrzeb klienta, projektu i rzeczywistych warunków występujących na budowie.

Poprzez zastosowanie szerokiego wachlarza podzespołów możemy dopasować się do każdych wymogów a nasz dział projektowy jest w stanie dobrać i zaprojektować każdą przepompownie ścieków.

Wszystkie urządzenia są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami, a jako nieliczni na rynku, posiadamy ubezpieczenie OC swoich pompowni w wysokości 3 000 000 PLN.

Przepompownie ścieków Załadunek przepompowni ścieków Przepompownie ścieków wewnątrz Transport przepompowni ścieków

Budowa - klucz oznaczeń

Klucz oznaczeń

Zbiorniki

Do produkcji naszych przepompowni ścieków używamy zbiorników posiadających wszystkie wymagane dopuszczenia i aprobaty techniczne. Zbiorniki mogą być wyprodukowane z następujących materiałów:

 • beton klasy co najmniej C35/45 (B) średnica 800-3000 mm
 • żelbet (BZ) średnica 800-3000 mm
 • polimerobeton (PB) średnica 1000-3000 mm, Wysokość do 10 m
 • polietylen (PE) średnica 600-2500 mm, Wysokość do 6 m
 • poliester (GRP) średnica 600-2500 mm, Wysokość do 6 m

Króćce wlotowe i wylotowe w pompowniach są za każdym razem ustalane indywidualnie.

Zbiorniki Zbiorniki

Rurociągi

Piony tłoczne w naszych przepompowniach wykonujemy ze stali kwasoodpornej. Połączenia kołnierzowe. Opcjonalnie dla okresowego przepłukania instalacji przepompowni montowany jest zawór odcinający DN 50 mm i nasada strażacka. W mniejszych przepompowniach ścieków orurowanie zrobione jest z wysokociśnieniowego PVC-U.Rurociagi Rurociagi

Armatura

Armatura

Zgodnie z normą we wszystkich pompowniach stosujemy zawory zwrotne i zasuwy odcinające na każdym pionie tłocznym. W zależności od modelu przepompowni i materiału orurowania montujemy zawory z żeliwa sferoidalnego lub wysokociśnieniowego PVC-U.

Właz

Stosujemy włazy w wersji zarówno nieprzejezdnej jak i przejezdnej. Modele te świetnie sprawdzają się w przypadku różnych pompowni. Włazy przejezdne wykonane są z żeliwa sferoidalnego w klasie D400, okrągłe lub prostokątne. Włazy nieprzejezdne wykonane są ze stali nierdzewnej i są dopasowane tak, aby był swobodny dostęp do pomp w przepompowniach ścieków. Istnieje możliwość wykonania włazu z dodatkowym wyposażeniem, m.in.: z siłownikami, ociepleniem lub kratą zabezpieczającą.

Przepompownia ścieków - Właz Przepompownie ścieków - Właz

Szafa sterująca

Szafa sterująca

Dzięki temu, że posiadamy własny dział automatyki i rozwoju, jesteśmy w stanie zaprojektować i skonstruować każdy rodzaj sterowania i elektroniki do rozmaitych modeli pompowni. Szafa sterująca może być wykonana w dowolnej konfiguracji uwzględniając m. in.:

 • sterowanie dowolną ilością pomp
 • możliwością wpięcia do systemu monitoringu SCADA
 • zewnętrzne czynniki sterujące (poziomy napełnienia, czujniki pogodowe)
 • wyposażenie dodatkowe (grzałki, oświetlenie, gniazda agregatu)

Przy wykonywaniu szaf sterujących do przepompowni ścieków zawsze bierzemy pod uwagę indywidualne życzenia i potrzeby klienta.

Wyposażenie dodatkowe

Pomost

Pomost

Zgodnie z przepisami każda przepompownia mająca łączną wysokość powyżej 6 m musi być wyposażona w pomost technologiczny do obsługi eksploatacyjnej. Oferujemy pomosty wykonane ze stali nierdzewnej. Są to konstrukcje uchylne pozwalające na swobodny demontaż pomp.

Drabina antypoślizgowa

Drabina antypoślizgowa

Drabinę tak jak i pozostałe elementy wykonujemy ze stali nierdzewnej aby nie była ona narażona na korozję. Dbając o bezpieczeństwo użytkowania przepompowni, wszystkie nasze drabiny posiadają stopnie antypoślizgowe a także posiadają atest PZH.

 • szerokość drabiny 360 mm
 • szerokość szczebli (prześwit drabiny) 300 mm
 • odległość między szczeblami 300 mm
 • profil wzdłużników 30 mm x 30 mm
 • atest higieniczny PZH BK/B/0280/01/2019
 • zgodność z normą PN-EN-14396:2006
 • materiał: stal nierdzewna gat. 1.4301 (AISI 304)

Mocowanie drabiny do stałych elementów budowlanych realizowane jest za pomocą wsporników o długości 150 mm (zgodnie z normą PN-EN-14396:2006), które należy przytwierdzić kotwami pierścieniowymi M8. Istnieje możliwość wykonania innej długości wsporników w przypadku zlecenia tego faktu przy zamówieniu pompowni.

DBN-drabina - Karta katalogowa Deklaracja DBN

Drabina antypoślizgowa - wyposażenie opcjonalne

Szyna asekuracyjna

Szyna asekuracyjna

Poręcze złazowe stałe

Poręcze złazowe stałe

Poręcze złazowe wysuwane

Poręcze złazowe wysuwane

Niestandardowa długość wsporników drabiny

Niestandardowa długość wsporników drabiny

Suwak do szyny asekuracyjnej

Suwak do szyny asekuracyjnej

Kosz ochronny

Kosz ochronny

Kosz na skratki

Kosz na skratki

W niektórych typach obiektów, pompy narażone są na kontakt z zanieczyszczeniami, które nie mogą zostać przepompowane a to z kolei powoduje awarię pomp i zapychanie się rurociągów tłocznych. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów oferujemy kosze na skratki montowane w przepompowni ścieków na dopływie. Kosze znajdują się na prowadnicach co ułatwia ich opróżnianie. Cała konstrukcja wykonana jest ze stali nierdzewnej.

Monitoring przepompowni BIOPOMP CONTROL

Dostęp zdalny przez smartfon / tablet / PC

Oferowany przez naszą firmę system wizualizacji pracy przepompowni oparty jest o sterownik PLC korzystający z wbudowanych rozwiązań webowych. Komunikacja w przypadku takich urządzeń, jak pompownia, realizowana jest za pomocą sieci Ethernet lub sieci GSM przy użyciu dodatkowego modułu GSM/GPRS. Nasze rozwiązanie skierowane jest do klientów, którzy chcą skorzystać z nowoczesnych technologii telemetrycznych jednocześnie myślących o poniesieniu jak najmniejszych kosztów związanych z wdrożeniem takiego rozwiązania. Nasze rozwiązanie umożliwia zdalny odczyt parametrów przepompowni ścieków takich jak: aktualny stan załączenia i pracy pomp oraz pływaków, poziom medium, stany alarmowe, temperatura otoczenia. Informacje te przedstawione są w formie graficznej oraz za pomocą wykresów czasu rzeczywistego. Istotnym elementem naszej wizualizacji jest możliwość archiwizacji zdarzeń takich jak: jak stany alarmowe, które ułatwiają ustalenie przyczyn ewentualnej usterki. Nasza aplikacja przygotowana na potrzeby pompowni nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń zewnętrznych takich jak stacja robocza z systemem nadrzędnym, ponieważ całość jest przechowywana w pamięci sterownika PLC. Dostęp do aplikacji jest możliwy za pomocą dowolnego komputera PC lub urządzeń mobilnych takich jak smartfon lub tablet z dostępem do Internetu. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie dostosować wygląd wizualizacji oraz wyświetlanie konkretnych parametrów pozwalając tym samym na swobodną integrację z istniejącymi systemami.

Monitoring przepompowni BIOPOMP CONTROL

Funkcje podstawowe:

Monitoring przepompowni BIOPOMP CONTROL

Funkcje opcjonalne:

Oferujemy klientom możliwość doboru takich pompowni, które będą w stanie spełnić wszelkie pokładane w nich oczekiwania. W razie problemów z podjęciem właściwej decyzji zakupowej warto skontaktować się z naszymi specjalistami. Z przyjemnością odpowiedzą oni na każde pytanie dotyczące takich urządzeń jak przepompownia ścieków.

Serwis

Jesteśmy również przygotowani, aby w pełni zagwarantować poprawność działania naszych urządzeń zarówno w okresie gwarancji, jak i po jej upływie. Serwis Biocent jest gotowy, aby szybko i sprawnie reagować w przypadku awarii pompowni. Oferujemy również okresowe przeglądy przepompowni ścieków, aby ich użytkowanie nie sprawiało żadnych problemów. Przekazane nam do serwisowania urządzenia przywracamy do stanu używalności w możliwie jak najkrótszym czasie.Jeśli nie znalazłeś przepompowni dla siebie prosimy o kontakt z biurem.

Formularz doboru przepompowni ścieków BIOPOMP

Schemat doboru

Informacje o inwestycji:

Parametry doboru:

dm3/s
dm3/s
mm
m
m n.p.m.

Parametry zbiornika:

m n.p.m.
m n.p.m.
mm
m n.p.m.
m n.p.m.
Typ ścieków:
Ilość pomp:
Rodzaj pracy:
Lokalizacja przepompowni:
Załącznik:
7 dodać 3  

Masz pytania? napisz do nas – chętnie odpowiemy

Zapytania ofertowe prosimy przesyłać do Działu Ofertowania na adres: oferty@biocent.pl

woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. warmińsko-mazurskie

Mateusz Uźniak
Mobilny Inżynier Sprzedaży
+48 786 454 241
Grzegorz Marek
Inżynier Sprzedaży
+48 797-478-504
Adrianna Kucharska
Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-841

woj. podkarpackie
woj. świętokrzyskie

Gracjan Widomski
Mobilny Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-843
Anna Reszka
Inżynier Sprzedaży
+48 504-801-289
Adrianna Kucharska
Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-841

woj. małopolskie
woj. śląskie

Paweł Gunia
Mobilny Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-838
Anna Reszka
Inżynier Sprzedaży
+48 504-801-289
Adrianna Kucharska
Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-841

woj. dolnośląskie
woj. opolskie

Paweł Gosławski
Mobilny Inżynier Sprzedaży
+48 786 454 242
Anna Reszka
Inżynier Sprzedaży
+48 504-801-289
Adrianna Kucharska
Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-841

woj. lubuskie
woj. wielkopolskie

Michał Kozłowski
Mobilny Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-835
Róża Kuzioła
Inżynier Sprzedaży
+48 780-095-844
Adrianna Kucharska
Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-841

woj. kujawsko-pomorskie
woj. pomorskie
woj. zachodnio-pomorskie

Krzysztof Poteracki
Mobilny Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-836
Róża Kuzioła
Inżynier Sprzedaży
+48 780-095-844
Adrianna Kucharska
Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-841

woj. lubelskie

Gracjan Widomski
Mobilny Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-843
Grzegorz Marek
Inżynier Sprzedaży
+48 797-478-504
Adrianna Kucharska
Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-841

woj. łódzkie

Paweł Gosławski
Mobilny Inżynier Sprzedaży
+48 786 454 242
Grzegorz Marek
Inżynier Sprzedaży
+48 797-478-504
Adrianna Kucharska
Inżynier Sprzedaży
+48 453-064-841
Realizacja Agencja interaktywna PROPERIS