Separatory tłuszczu​

Separator tłuszczu BST-C

Separatory tłuszczu​

Separator tłuszczu zintegrowany z osadnikiem BST-OC

Separatory tłuszczu​

Separator tłuszczu i skrobi zintegrowany z osadnikiem BSTS-OC

Separatory tłuszczu​

Separator tłuszczu BST-C

Separatory węglowodorów

Separatory węglowodorów

Separator koalescencyjny/lamelowy klasy I wg PN EN 858 PETRO-P/PL​

Separatory węglowodorów

Separator koalescencyjny/lamelowy klasy I
wg PN EN 858 zintegrowany z osadnikiem i komorą pomp PETRO-OP/OPL-KP

Separatory węglowodorów

Separatory węglowodorów

Separatory substancji ropopochodnych, osadnik

Separator koalescencyjny

Separatory substancji ropopochodnych produkcji Biocent są urządzeniami przepływowymi do zabudowy w gruncie lub jako wolnostojące, występujące w wersji z osadnikiem lub bez. Separator koalescencyjny to urządzenie, którego konstrukcja umożliwia oddzielanie oraz magazynowanie cieczy lekkich, olejów ze ścieków. Urządzenia tego typu znajdują zastosowanie przy oczyszczaniu wód deszczowych i roztopowych zanieczyszczonych pochodzących z dróg, autostrad, parkingów, składów magazynowych, punktów dystrybucji paliw oraz wód technologicznych pochodzących z myjni i warsztatów samochodowych.

 

Zasada działania

Zasada działania separatorów koalescencyjnych z osadnikiem lub bez oparta jest na grawitacyjnym zjawisku sedymentacji i flotacji dodatkowo wspomaganej zjawiskiem koalescencji – łączenia drobnych cząstek oleju w większe cząsteczki. Zawiesina mineralna zawarta w ściekach ulega osadzeniu w wyniku sedymentacji oraz filtracji w materiale koalescencyjnym. Zatrzymanie i oczyszczanie ścieków z substancji olejowych następuje w części separacyjnej. Większe odseparowane cząsteczki flotują ku powierzchni cieczy tworząc warstwę filmu olejowego, a oczyszczone ścieki odprowadzane są do kanalizacji przez zasyfonowany odpływ. Mając do czynienia ze szkodliwymi materiałami obecnymi w zbiornikach ścieków deszczowych lub technologicznych, należy zadbać o ich efektywne oddzielenie. Gwarancją oczyszczenia wody jest dobór separatora substancji ropopochodnych dobrej jakości, którego obecność zapewni doskonałą wydajność filtracji. Szeroki zakres możliwych zastosowań tego rozwiązania sprawia, że może ono być stosowane w wielu miejscach – od stacji benzynowych po warsztaty samochodowe. Przekonaj się, jak łatwo zrozumieć zasadę działania urządzenia wyposażonego w osadnik koalescencyjny.

Innowacyjny, koalescencyjny filtr lamelowy

Po wielu latach, obserwacji, prób i badań zaprojektowaliśmy zupełnie nowy filtr koalescencyjny. Jego niepowtarzalna budowa, która łączy w sobie lamele w formie walca pozwala na osiągnięcie jeszcze lepszych efektów oczyszczania przy jednoczesnym wydłużeniu okresu eksploatacji. Uzyskanie unikatowego kształtu filtra jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii druku 3D. Otrzymane w ten sposób filtry cechują się dużą wytrzymałością oraz przyczyniają się do ochrony środowiska, ponieważ, powstają z materiału PET pochodzącego z recyklingu butelek.

 

Dobór separatora substancji ropopochodnych

Wybierając produkt dopasowany do swoich potrzeb, warto najpierw dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę. Opisywany sprzęt koalescencyjny z osadnikiem lub bez do filtrowania wody oczyszcza ciecz z substancji ropopochodnych, a także pozwala wytrącić nawet drobne zanieczyszczenia stałe. Zestaw filtrów odpowiada za oddzielenie nieczystości, a następnie umożliwia im wypłynięcie do przygotowanego zbiornika. Szczegóły działania zależeć będą od doboru konkretnych separatorów substancji ropopochodnych. Na szybkość filtracji wpływa wiele parametrów, jak chociażby budowa sprzętu czy współczynnik spływu powierzchni, która zbiera wodę. Podejmując decyzję o zakupie konkretnego modelu urządzenia warto mieć na uwadze nie tylko jego cechy, jak na przykład teoretyczna wielkość przepływu, ale także dopasowanie go do aktualnych potrzeb. Dobór separatora substancji ropopochodnych z osadnikiem lub bez warto zacząć od znalezienia dla niego odpowiedniego miejsca. Położenie powinno jak najskuteczniej niwelować ryzyko wydostania się zanieczyszczeń na zewnątrz.

 

Obsługa

 

Częstotliwość opróżniania separatora koalescencyjnego zależy od stopnia intensywności napływających ścieków. Komora zbiornika powinna być regularnie opróżniana, co najmniej 2 razy do roku lub w razie sygnalizacji alarmu. Po każdorazowym opróżnieniu niezbędne jest uzupełnienie wodą separatora.

 

Wykonanie indywidualne

Możliwe do wykonania są również separatory koalescencyjne z osadnikiem lub bez według indywidualnego projektu min: – Wykonanie ze stali S235 malowanej proszkowo lub stali nierdzewnej AISI 304, AISI 316 – Wymiary dostosowane do indywidualnych potrzeb Właściwy dobór separatora substancji ropopochodnych możliwy jest po zapoznaniu się z poszczególnymi modelami dostępnymi w naszej ofercie.

 

 

Montaż separatorów węglowodorów

W sytuacji gdy dobór separatora substancji ropopochodnych przy uwzględnieniu takich uwarunkowań, jak współczynnik spływu powierzchniowego oraz przepływ ścieków deszczowych, ostatecznie zakończył się sukcesem, w dalszej kolejności trzeba pomyśleć o ich prawidłowym montażu. Warto mieć świadomość, że wszystkie tego typu urządzenia przeznaczone są do instalacji zewnętrznej, w odpowiednio przygotowanym w tym celu wykopie. Przeznaczony do zakotwiczenia w danym miejscu separator koalescencyjny z osadnikiem lub bez umieszcza się na poziomym i płaskim podłożu, zrobionym z zagęszczonego, okrągłoziarnistego żwiru. Warto pamiętać o tym, że poziom wód gruntowych musi koniecznie znajdować się poniżej wylotu z maszyny. W przeciwnym razie pojawia się konieczność wykonania odpowiednich fundamentów, umożliwiających stabilne zakotwiczenie separatora substancji ropopochodnych wyróżniającego się odpowiednim współczynnikiem spływu powierzchniowego w danym miejscu. Po dokonaniu doboru danego urządzenia i jego nabyciu należy usadowić na takiej wysokości, aby rury doprowadzające i odprowadzające można było łatwo poddawać zabiegom czyszczącym. Istotne jest też, aby przepływ ścieków deszczowych odbywał się grawitacyjnie. Montując separator substancji ropopochodnych z osadnikiem lub bez, należy pamiętać o jego wyposażeniu w instalacje alarmowe służące do monitorowania poziomu warstw osadu, oleju i przepełnienia. Pewną alternatywę do tego rozwiązania stanowi również podłączenie sprzętu do specjalnego systemu pozwalającego na bieżące nadzorowanie pracy urządzenia.

 

Separatory węglowodorów – zastosowanie

Odpowiedni dobór separatora substancji ropopochodnych powinien odbywać się także przy uwzględnieniu przeznaczenia danego modelu. Artykuły odznaczające się optymalnym współczynnikiem spływu powierzchniowego oraz odpowiednim przepływem ścieków deszczowych znajdują zastosowanie w różnych obiektach, gdzie dokonuje się ich zakotwiczenia w wybranym miejscu. Można tutaj wymienić m.in. parkingi naziemne i podziemne, stacje benzynowe, myjnie samochodów osobowych i ciężarowych oraz maszyn rolniczych i budowlanych. Są one również powszechnie stosowane na lotniskach i w innych punktach obsługi podróżnych, a także w warsztatach mechanicznych i samochodowych oraz w centrach składowania i dystrybucji paliw. O tym, że dobór separatora substancji ropopochodnych przebiegł we właściwy sposób, świadczy odpowiedni współczynnik spływu powierzchniowego i prawidłowy przepływ ścieków deszczowych są łatwe w montażu, Nadają się do zakotwiczenia również na dużych głębokościach.

 

Separatory substancji ropopochodnych a kwestie ekologiczne

Dostępne w naszej ofercie separatory substancji ropopochodnych z osadnikiem lub bez to urządzenia, które cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim z przyczyn ekologicznych. Gospodarka wodna, a w szczególności sprawny i wydajny przepływ ścieków technologicznych oraz deszczowych, to obszar, który ma ogromny wpływ na stan środowiska. Konieczność wyeliminowania z nich różnego rodzaju zanieczyszczeń – w tym m.in. tych ropopochodnych – to niezwykle ważne zadanie, którego nie można bagatelizować. Z tego właśnie powodu do dyspozycji naszych klientów oddajemy wyłącznie najnowocześniejsze i sprawdzone separatory i osadniki koalescencyjne o różnym współczynniku utrudnienia separacji. Wszystko po to, aby znalezienie propozycji idealnie przystosowanej do potrzeb było jak najłatwiejsze. Zadbanie o odpowiedni przepływ ścieków deszczowych oraz technologicznych to obowiązek, który ciąży na właścicielu przedsiębiorstwa. Aby nie narażać się na ewentualne problemy, a także wynikające z nich konsekwencje – serdecznie zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni doradcy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania techniczne, przedstawią i omówią współczynniki związane z utrudnianiem separacji oraz pomogą w doborze najlepszego separatora substancji ropopochodnych.

 

Separatory substancji ropopochodnych – skorzystaj z najlepszej oferty!

Aby zapewnić bezpieczny i wydajny przepływ ścieków technicznych i deszczowych, należy zdecydować się na nowoczesny separator, który poradzi sobie z oddzieleniem substancji ropopochodnych, a co za tym idzie – uniemożliwi, ich ewentualne przedostanie się do środowiska. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dobór odpowiedniego urządzenia wcale nie należy do zadań łatwych, ponieważ przed zakupem trzeba uwzględnić wiele kwestii technicznych – w tym m.in. tych związanych ze współczynnikiem utrudnienia separacji. Zapewniamy jednak, że przygotowana przez naszych najlepszych specjalistów oferta jest na tyle różnorodna, że opcję idealnie dostosowaną do indywidualnych potrzeb znajdzie w niej każdy. Serdecznie zachęcamy do kontaktu oraz składania zamówień!

Biocent dla Ciebie

Jeżeli chcesz poznać lepiej Biocent zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

Nowości branżowe

Znajdź handlowca według regionu inwestycji

+48 573 403 125
biuro@biocent.pl
Motycz 325 E
21-030 Motycz
Województwa - Łódzkie, Opolskie, Dolnośląskie
Handlowiec terenowy
Paweł Gosławski
pawel.goslawski@biocent.pl
786 454 242
Handlowiec biurowy
Ania Reszka
oferty@biocent.pl
504 801 289
Województwa - Małopolskie, Śląskie
Handlowiec terenowy
Handlowiec biurowy
Adrianna Kucharska
oferty@biocent.pl
453 064 841
Województwa - Lubelskie, Świętokrzyskie, Podkarpackie
Handlowiec terenowy
Gracjan Widomski
gracjan.widomski@biocent.pl
453 064 843
Handlowiec biurowy
Karolina Sosnowska
oferty@biocent.pl
690 409 493
Województwa - Mazowieckie, Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
Handlowiec terenowy
Olgierd Wilk
olgierd.wilk@biocent.pl
453 064 838
Handlowiec biurowy
Estera Ziółkowska / Grzegorz Marek
oferty@biocent.pl
789 191 799 (Estera) / 797 478 504 (Grzegorz)
Województwa - Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie
Handlowiec terenowy
Krzysztof Poteracki
krzysztof.poteracki@biocent.pl
453 064 836
Handlowiec biurowy
Róża Kuzioła
oferty@biocent.pl
780 095 844
Województwa - Wielkopolskie, Lubuskie
Handlowiec terenowy
Michał Kozłowski
michal.kozlowski@biocent.pl
453 064 835
Handlowiec biurowy
Andżelika Ostrowska
oferty@biocent.pl
518 829 335

Masz pytania? Napisz do nas.
Chętnie odpowiemy.

Z chęcią przyjmiemy Twoją wiadomość za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego lub pocztą e-mail. Skontaktuj się z obsługą klienta Biocent, a odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Sprawdź nasz FAQ

Poszukaj odpowiedzi w Naszej sekcji FAQ.

SKONTAKTUJ SIĘ