Inżynierskie rozwiązania
dla Twojej firmy i domu

Zbiorniki retencyjne

Produkowane zbiorniki mogą znaleźć zastosowanie w systemach kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także w instalacjach przemysłowych jako:
  • zbiorniki na ścieki
  • zbiorniki do oczyszczalni
  • zbiorniki retencyjne dla wód opadowych (zbiorniki buforowe)
  • zbiorniki separatorów
  • piaskowniki
  • zbiorniki PPOŻ
  • inne

Zbiorniki betonowe modułowe

Zbiorniki betonowe modułowe

Zbiorniki modułowe to gotowy system elementów umożliwiających budowę zbiorników o różnej pojemności w zakresie od kilkudziesięciu m3 do kilku tysięcy m3. Modułowy system montażu pozwala na konfigurację zbiornika dostosowaną do konkretnego zapotrzebowania każdego klienta. Zbiorniki składają się z elementów końcowych (typu E), oraz segmentów pośrednich (typ U). Do każdego z elementów kompletuje się płytę przykrywającą. W dnie zbiornika montowane są również ścianki biegnące wzdłuż jego osi spełniające funkcję podporową dla płyt przykrywających. Najmniejszą pojemność otrzymujemy przy połączeniu dwóch elementów skrajnych.

Zbiornik szer.wys.dł.
[mm]
10m²236026402360
16m²236026403660
21m²236026404910
25m²236026405660
34m²270029005900
45m²336027506360

Zbiorniki betonowe monolityczne

Zbiorniki betonowe monolityczne Średnica DN 2500 o pojemności od 7m3 do 12m3
Zbiornik hDN
[mm]
7m²20602500
8m²22802500
9m²24802500
10m²26802500
11m²28802500

Zbiorniki z tworzyw sztucznych

Zbiorniki z tworzyw sztucznych Średnica: 1m -4m
Długość: 1,5m – 14m
Pojemność: 1m3 – 150m3 w jednym zbiorniku

Chcąc w pełni wykorzystać możliwości ekonomicznego gospodarowania budżetem, dobrze jest zwrócić uwagę na udogodnienia, jakie daje zbiornik na deszczówkę. Wykorzystanie wody opadowej do wielu codziennych czynności zagwarantuje znaczące obniżenie rachunków oraz zabezpieczy przed szkodami, jakie może spowodować ewentualne zalanie.

Czym są retencyjne zbiorniki?

Niezależnie od tego, czy ma się na uwadze oszczędność, ekologię czy bezpieczeństwo, warto zadbać o odpowiednie magazynowanie deszczówki. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będzie zbiornik retencyjny na wody opadowe. Tego rodzaju instalacja może spełniać wiele ról, zależnie od jej budowy i umiejscowienia. Wśród szerokiej oferty znajdują się między innymi retencyjne zbiorniki z tworzyw sztucznych czy konstrukcje z betonu, które przystosowane są do dzielenia na moduły. Zebrane w ten sposób opady można następnie zagospodarować z korzyścią zarówno dla portfela, jak i dla środowiska. Nawet niewielka objętość tanich retencyjnych zbiorników z tworzyw sztucznych wystarcza, aby zgromadzić wodę do wykonania codziennych czynności, takich jak podlewanie ogrodu czy oczyszczanie kostki brukowej. Z drugiej strony nadaje się ona również do niektórych zadań wewnątrz domu. W przypadku dużych opadów użycie zbiornika retencyjnego na wody opadowe pozwala także zebrać nadmiar deszczówki i zapobiec potencjalnemu zalaniu.

Zbiorniki z tworzyw sztucznych i betonowe

Przed dokonaniem wyboru warto poznać dostępne konstrukcje instalacji do magazynowania wody deszczowej. Wśród najróżniejszych modeli każdy znajdzie retencyjne zbiorniki na wody opadowe, które najlepiej będą odpowiadać jego potrzebom. Zbiorniki podziemne z tworzyw sztucznych czy betonowe w zależności od rodzaju cechuje inna pojemność i budowa. Wszystkie jednak doskonale sprawdzą się, gdy w grę wchodzi zagospodarowanie wody opadowej. Wśród szerokiej oferty różnych retencyjnych zbiorników są zarówno konstrukcje gromadzące kilka metrów sześciennych wody, jak i takie mieszczące ich kilkadziesiąt. Pozwala to sprostać nawet najbardziej niesprzyjającym warunkom atmosferycznym i przez długi czas magazynować zebraną wodę deszczową w zbiorniku retencyjnym z tworzyw sztucznych na wody opadowe. Wersję wykonaną z betonu da się także otrzymać w formie modułowej, dzięki czemu pojemność dopasowywana jest do określonych potrzeb. Wysokiej jakości zbiorniki na deszczówkę bez obaw można umieścić poniżej poziomu wód gruntowych.

Funkcjonalne i trwałe zbiorniki przemysłowe, cylindryczne i magazynowe

Nasza oferta obejmuje zbiorniki przemysłowe, magazynowe i cylindryczne z tworzywa sztucznego, które mają wyjątkowo praktyczne i szerokie zastosowane. Dostarczamy konstrukcje o dowolnych rozmiarach, począwszy od niewielkich przeznaczonych na użytek małych firm, skończywszy na ogromnych modelach wykorzystywanych np. w stacji uzdatniania wody. Szczelność oferowanych produktów i precyzja ich wykonania sprawiają, że z powodzeniem i w sposób bezpieczny służą właścicielowi przez długie lata.


Każdy z proponowanych zbiorników przemysłowych, magazynowych i cylindrycznych jest wykonany wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych, co przekłada się na ich trwałość i odporność na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Ich zakup to inwestycje na pokolenia. Można w nich bezpiecznie magazynować zarówno wodę, jak i różnego rodzaju ścieki. Prostota montażu naszych konstrukcji to ich kolejna bardzo istotna zaleta.


Dostarczamy rozwiązania służące do przechowywania cieczy z myślą o wszelkiego rodzaju zastosowaniach. Niezależnie od tego, czy jest przeznaczona do gaszenia pożarów, mycia i czyszczenia powierzchni, picia, podlewania terenów zielonych, czy jakichkolwiek innych celów, dostępne w naszym asortymencie zbiorniki z tworzywa sztucznego spełnią Twoje oczekiwania. W zależności od potrzeb i wymagań wybierz model przemysłowy, magazynowy lub cylindryczny i korzystaj z niego przez lata, mając gwarancję funkcjonalności, niezawodności i trwałości!


Wybierz swój zbiornik retencyjny na wody opadowe

Oferowane przez nas produkty są gwarancją najwyższej jakości i zadowolenia klientów przez długi czas. Zapewniamy szeroki wybór zbiorników retencyjnych z tworzyw sztucznych i betonu dla wielu kontrahentów zajmujących się różnymi dziedzinami. Dzięki temu w prezentowanym asortymencie znajduje się sprawdzony towar, któremu można zaufać. Korzystając z proponowanych usług, z pewnością wybierze się nie tylko najlepszy zbiornik na wodę, ale także na ścieki czy przystosowany do oczyszczalni. Zależnie od potrzeb w ofercie znaleźć można zarówno proste konstrukcje, jak i modele wyposażone w profesjonalne filtry dbające o najwyższe standardy czystości wody. Nasi konsultanci z chęcią pomogą wybrać najlepszy rodzaj – od prostych retencyjnych zbiorników przydomowych z dużym współczynnikiem spływu po podziemne pojemniki o dużej objętości.

Skontaktuj się z nami już dziś

Masz pytania? Nasz zespół specjalistów odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Biocent

Motycz 325 E
21-030 Motycz
e-mail: biuro@biocent.pl
tel. 573 403 125

Region zachodni:

Rafał Synowiec
e-mail: poznan@biocent.pl
tel. 512-238-818

Justyna Drabik
e-mail: justyna@biocent.pl
tel. 517-763-212

Region południowo-wschodni:

Tomasz Masłowski
e-mail: tomasz@biocent.pl
tel. 504-307-609

Marcin Koziana
e-mail: marcin@biocent.pl
tel. 690-409-493

Paweł Bury
e-mail: pawel@biocent.pl
tel. 517-466-370

Region północno-wschodni:

Marta Ochenkowska
e-mail: marta@biocent.pl
tel. 572-402-406

Tomasz Masłowski
e-mail: tomasz@biocent.pl
tel. 504-307-609

Paweł Bury
e-mail: pawel@biocent.pl
tel. 517-466-370

Region południowo-zachodni:

Marcin Pazdur
e-mail: wroclaw@biocent.pl
tel. 797-500-163

Justyna Drabik
e-mail: justyna@biocent.pl
tel. 517-763-212

Potrzebujesz fachowca?
Realizacja Agencja interaktywna PROPERIS