Przepompownia ścieków

W miejscach, w których nie ma możliwości wykonania grawitacyjnej kanalizacji (np. z uwagi na niekorzystne ukształtowanie terenu lub występujące przeszkody budowlane), jedynym sposobem odprowadzenia ścieków jest zastosowanie przepompowni ścieków. Służy ona do automatycznego przetłaczania medium do wyżej oraz dalej położonego odbiornika (np. studni rozprężnej bądź istniejącego kolektora).

Przepompownia Biopomp

Przepompownie

Stawiamy przepompownie w miejscach, w których nie ma możliwości wykonania grawitacyjnej kanalizacji (np. z uwagi na niekorzystne ukształtowanie terenu lub występujące przeszkody budowlane)

Prawidłowo projektujemy i dostosowujemy do konkretnych warunków panujących w danej lokalizacji.

Wszystkie parametry pompowni, każdorazowo są dostosowywane do potrzeb klienta, projektu i rzeczywistych warunków występujących na budowie.

Poprzez zastosowanie szerokiego wachlarza podzespołów możemy dopasować się do każdych wymogów a nasz dział projektowy jest w stanie dobrać i zaprojektować każdą przepompownie ścieków.

Wszystkie urządzenia są produkowane zgodnie z obowiązującymi normami, a jako nieliczni na rynku, posiadamy ubezpieczenie OC swoich pompowni w wysokości 3 000 000 PLN.

Bundlift to połączenie dwóch urządzeń działających jednocześnie – jedno- lub dwu-pompowej przepompowni ścieków oraz systemu alarmującego o przekroczeniu grubości warstwy substancji ropopochodnych w zbiorniku zbierającym wody opadowe (zazwyczaj w zagłębieniu niecki odciekowej pod transformatorem lub w studni połączonej bezpośrednio z niecką odciekową).

Rurociągi
Piony tłoczne w naszych przepompowniach wykonujemy ze stali kwasoodpornej. Połączenia kołnierzowe. Opcjonalnie dla okresowego przepłukania instalacji przepompowni montowany jest zawór odcinający DN 50 mm i nasada strażacka. W mniejszych przepompowniach ścieków orurowanie zrobione jest z wysokociśnieniowego PVC-U.
Zbiorniki
Do produkcji naszych przepompowni ścieków używamy zbiorników posiadających wszystkie wymagane dopuszczenia i aprobaty techniczne. Zbiorniki mogą być wyprodukowane z następujących materiałów: beton klasy co najmniej C35/45 (B) średnica 800-3000 mm żelbet (BZ) średnica 800-3000 mm polimerobeton (PB) średnica 1000-3000 mm, Wysokość do 10 m polietylen (PE) średnica 600-2500 mm, Wysokość do 6 m poliester (GRP) średnica 600-2500 mm, Wysokość do 6 m Króćce wlotowe i wylotowe w pompowniach są za każdym razem ustalane indywidualnie.
Armatura
Zgodnie z normą we wszystkich pompowniach stosujemy zawory zwrotne i zasuwy odcinające na każdym pionie tłocznym. W zależności od modelu przepompowni i materiału orurowania montujemy zawory z żeliwa sferoidalnego lub wysokociśnieniowego PVC-U.
Właz
Stosujemy włazy w wersji zarówno nieprzejezdnej jak i przejezdnej. Modele te świetnie sprawdzają się w przypadku różnych pompowni. Włazy przejezdne wykonane są z żeliwa sferoidalnego w klasie D400, okrągłe lub prostokątne. Włazy nieprzejezdne wykonane są ze stali nierdzewnej i są dopasowane tak, aby był swobodny dostęp do pomp w przepompowniach ścieków. Istnieje możliwość wykonania włazu z dodatkowym wyposażeniem, m.in.: z siłownikami, ociepleniem lub kratą zabezpieczającą.
Szafa sterująca
Dzięki temu, że posiadamy własny dział automatyki i rozwoju, jesteśmy w stanie zaprojektować i skonstruować każdy rodzaj sterowania i elektroniki do rozmaitych modeli pompowni. Szafa sterująca może być wykonana w dowolnej konfiguracji uwzględniając m. in.: sterowanie dowolną ilością pomp możliwością wpięcia do systemu monitoringu SCADA zewnętrzne czynniki sterujące (poziomy napełnienia, czujniki pogodowe) wyposażenie dodatkowe (grzałki, oświetlenie, gniazda agregatu). Przy wykonywaniu szaf sterujących do przepompowni ścieków zawsze bierzemy pod uwagę indywidualne życzenia i potrzeby klienta.
Previous slide
Next slide

Może się przydać - Akcesoria

Monitoring przepompowni BIOCONNECT

Kompleksowe i unikatowe rozwiązanie

Dostęp zdalny przez smartfon / tablet / PC

Nasze rozwiązanie umożliwia zdalny odczyt parametrów przepompowni ścieków takich jak: aktualny stan załączenia i pracy pomp oraz pływaków, poziom medium, stany alarmowe, temperatura otoczenia. Informacje te przedstawione są w formie graficznej oraz za pomocą wykresów czasu rzeczywistego.

Funkcje podstawowe aplikacji

zdalne załączenie, wyłączenie i blokada pomp w pompowniach

sygnalizacja pracy pomp (załączenie, wyłączenie)

sygnalizacja trybu pracy pomp (tryb ręczny, tryb automatyczny)

sygnalizacja załączenia pływaków (sucho-bieg, poziom min, poziom max, poziom alarmowy)

sygnalizacja zdarzeń alarmowych pomp

sygnalizacja braku zasilania podstawowego (przełączenie na zasilanie awaryjne)

odczyt poziomu medium oraz zdalna zmiana nastaw poszczególnych poziomów w pompowniach

historia zdarzeń w formie tabeli (np. alarmy)

historia zdarzeń w formie wykresów (załączenia pomp, ilość załączeń pomp, długość pracy pomp)

generowanie raportów (np. dziennych, tygodniowych, miesięcznych)

wizualizacja rozmieszczenia przepompowni ścieków na mapie

możliwość wysyłania informacji o zdarzeniach poprzez wiadomości SMS

sygnalizacja otwarcia włazów i drzwi szafki sterowniczej

Funkcje opcjonalne

pomiar prądu poszczególnych pomp

odczyt pomiaru temperatury otoczenia, wnętrza zbiornika

monitoring wizyjny otoczenia przy użyciu kamery

system detekcji intruzów (czujniki sejsmiczne)

pomiar przepływu

sygnalizacja otwarcia włazów i drzwi szafki sterowniczej

Projekty indywidualne

Jesteśmy również przygotowani, aby w pełni zagwarantować poprawność działania naszych urządzeń zarówno w okresie gwarancji, jak i po jej upływie. Serwis Biocent jest gotowy, aby szybko i sprawnie reagować w przypadku awarii pompowni. Oferujemy również okresowe przeglądy przepompowni ścieków, aby ich użytkowanie nie sprawiało żadnych problemów. Przekazane nam do serwisowania urządzenia przywracamy do stanu używalności w możliwie jak najkrótszym czasie.

Serwis

Jesteśmy również przygotowani, aby w pełni zagwarantować poprawność działania naszych urządzeń zarówno w okresie gwarancji, jak i po jej upływie. Serwis Biocent jest gotowy, aby szybko i sprawnie reagować w przypadku awarii pompowni. Oferujemy również okresowe przeglądy przepompowni ścieków, aby ich użytkowanie nie sprawiało żadnych problemów. Przekazane nam do serwisowania urządzenia przywracamy do stanu używalności w możliwie jak najkrótszym czasie.

Jeśli nie znalazłeś przepompowni dla siebie prosimy o kontakt z biurem.

FAQ - Przepompownie

Komu potrzebna jest przydomowa przepompownia ścieków?

Przepompownia ścieków znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie sprawdzi się kanalizacja grawitacyjna. Specjalne pompy umożliwiają transport zanieczyszczeń z niższego poziomu do zbiornika usytuowanego wyżej. To idealne rozwiązanie dla obiektów, które zostały wybudowane np. w zagłębieniach terenu.

Decydując się na budowę przepompowni ścieków chcesz mieć pewność, że będzie spełniała swoje zadanie bez zarzutu. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego oferujemy Ci kompleksowe rozwiązania, które obejmują zarówno etapy powstawania projektu, jak i jego realizacji. Każdorazowo dobieramy odpowiednie elementy do faktycznych potrzeb Klientów, aby dać Ci gwarancję, że efekt końcowy sprosta Twoim oczekiwaniom.

Jeśli chcesz mieć możliwość sprawowania ciągłego nadzoru nad swoją przydomową przepompownią, możesz skorzystać z udogodnień, jakie daje nasz system zdalnego monitorowania pracy urządzenia. Z jego pomocą skontrolujesz stan poszczególnych parametrów i ewentualne zdarzenia alarmowe. Potrzebujesz jedynie podłączenia do Internetu (np. w komputerze lub telefonie).

Niegdyś przepompownia ścieków kojarzyła się z przykrymi zapachami. Współcześnie istnieje szereg udogodnień, które pozwalają znacznie ograniczyć lub całkowicie zniwelować odór. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, np. stali kwasoodpornej i filtrów. Bardzo dobre efekty są zauważalne w przypadku filtrów z węglem aktywnym.

Regularne dbanie o stan przepompowni ścieków pozwala na zachowanie jej w dobrym stanie technicznym przez wiele lat. Dlatego też oferujemy okresowe przeglądy i serwis zakupionych urządzeń. Aby nie dopuścić do powstawania większych awarii, pamiętaj także o systematycznym reagowaniu na pojawiające się stany alarmowe. Kontrolę nad tymi zdarzeniami ułatwi Ci nasz system zdalnego monitoringu.

Formularz doboru przepompowni ścieków BIOPOMP

Informacje o inwestycji:


  Informacje do doboru pomp:


  Typ ścieków:
  SanitarneDeszczoweOgólnospławneInne

  Lokalizacja przepompowni:
  Teren przejazdowy (utwardzony)Teren nieprzejazdowy (zielony)Inne

  Parametry zbiornika:


  Ilość pomp:
  1 pompa2 pompyWięcej

  Rodzaj pracy:
  1 + 100% (praca + rezerwa)50% + 50% praca równoległa

  Rodzaj zapytania:
  Dobór do projektuZapytanie ofertowe

  Biocent dla Ciebie

  Jeżeli chcesz poznać lepiej Biocent zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

  Nowości branżowe

  Wybierz kontakt do jednego z naszych działów

  +48 573 403 125
  biuro@biocent.pl
  Motycz 325 E
  21-030 Motycz
  woj. Mazowieckie, woj. Podlaskie, woj. Warmińsko-mazurskie:
  Grzegorz Marek
  +48 797-478-504
  oferty@biocent.pl
  Estera Ziółkowska
  +48 789-191-799
  oferty@biocent.pl
  woj. Łódzkie:
  Paweł Gosławski
  +48 786-454 -242
  pawel.goslawski@biocent.pl
  Grzegorz Marek
  +48 797-478-504
  oferty@biocent.pl
  Estera Ziółkowska
  +48 789-191-799
  oferty@biocent.pl
  woj. Lubelskie:
  Gracjan Widomski
  +48 453-064-843
  gracjan.widomski@biocent.pl
  Grzegorz Marek
  +48 797-478-504
  oferty@biocent.pl
  Estera Ziółkowska
  +48 789-191-799
  oferty@biocent.pl
  woj. Podkarpackie woj. Świętokrzyskie:
  Gracjan Widomski
  +48 453-064-843
  gracjan.widomski@biocent.pl
  Anna Reszka
  +48 504-801-289
  oferty@biocent.pl
  woj. Małopolskie, woj. Śląskie:
  Adrianna Kucharska
  +48 453-064-841
  oferty@biocent.pl
  woj. Dolnośląskie, woj. Opolskie:
  Paweł Gosławski
  +48 786-454 -242
  pawel.goslawski@biocent.pl
  Anna Reszka
  +48 504-801-289
  oferty@biocent.pl
  woj. Lubuskie, woj. Wielkopolskie:
  Michał Kozłowski
  +48 453-064-835
  michal.kozlowski@biocent.pl
  Róża Kuzioła
  +48 780-095-844
  oferty@biocent.pl
  woj. Kujawsko-pomorskie, woj. Pomorskie, woj. Zachodnio-pomorskie:
  Krzysztof Poteracki
  +48 453-064-836
  krzysztof.poteracki@biocent.pl
  Róża Kuzioła
  +48 780-095-844
  oferty@biocent.pl

  Masz pytania? Napisz do nas.
  Chętnie odpowiemy.

  Z chęcią przyjmiemy Twoją wiadomość za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego lub pocztą e-mail. Skontaktuj się z obsługą klienta Biocent, a odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

  Sprawdź nasz FAQ

  Poszukaj odpowiedzi w Naszej sekcji FAQ.

  SKONTAKTUJ SIĘ