Separatory tłuszczu​

Separator tłuszczu BST-C

Separatory tłuszczu​

Separator tłuszczu zintegrowany z osadnikiem BST-OC

Separatory tłuszczu​

Separator tłuszczu i skrobi zintegrowany z osadnikiem BSTS-OC

Separatory tłuszczu​

Separator tłuszczu BST-C

Klapy zwrotne

Klapy zwrotne

Produkty takie jak klapy zwrotne stosuję się w systemach kanalizacyjnych w miejscach gdzie istnieje możliwość cofnięcia się czynnika roboczego. Zapewniają przepływ w jednym kierunku, zapobiegając przy tym ewentualnym szkodom spowodowanym przez zalanie. Działanie prezentowanego produktu – klapy zwrotnej – opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu różnicy ciśnień przed i za urządzeniem. Zasuwa burzowa otwiera się lub zamyka samoczynnie w wyniku ciśnienia oddziałującego na jego powierzchnię Przedstawione urządzenia oraz zastosowanie sprawdzonych technologii zapobiega występowaniu ruchu zwrotnego czynnika roboczego, na przykład ścieków, skutecznie wspomagając sprawną pracę instalacji drenażowych i kanalizacji.

 

Klapa zwrotna kanalizacyjna

Klapy zwrotne mają zastosowanie głównie w systemach kanalizacji deszczowej oraz ogólnospławnej. Ze względu na to, że stanowią zabezpieczenie dla nierównomierności opadów są niezbędnym elementem na instalacji, ich rozklad powinien być ustalony już na etapie projektowania. Samoczynnie zamykana klapa zwrotna umożliwia uzyskanie jednokierunkowego przepływu wody lub ścieków w przewodach. Akcesoria tego rodzaju mogą być zamontowane zarówno jako końcowe, jak i sieciowe zawory zwrotne w instalacji. Poniżej przybliżamy informacje na temat zastosowania i rodzajów produktów.

 

Przeznaczenie:

  • klapa zwrotna służy do jednokierunkowego zamykania i otwierania kanałów ściekowych,
  • klapy stosowane są w systemach kanalizacyjnych i melioracyjnych jako urządzenie końcowe,
  • zasuwa burzowa zapobiega cofaniu się ścieków lub wody z powrotem do instalacji.
 

Rodzaje klapy zwrotnej (zasuwy burzowe):

  • do montażu na ścianie,
  • z kołnierzem,
  • bosa, do rury, na rurę,
  • z przeciwwagą.
 

Materiał:

  • stal nierdzewna,
  • PEHD,
  • uszczelnienie EPDM lub NBR.
 
Wysokiej jakości materiały zasuwy burzowej gwarantują dobrą odporność na działanie ścieków oraz warunków atmosferycznych. Oznacza to, że urządzenia sprawdzą się jako skuteczny osprzęt systemów kanalizacyjnych i wodnych.

 

Zasuwa burzowa

Dobrej jakości zasuwa burzowa to konieczność w każdym budynku podłączonym do sieci kanalizacyjnej. W czasie gwałtownych deszczy zbiorniki mogą się przepełnić. Prowadzi to do wycieku wody na ulicę i nie tylko. W niektórych przypadkach dochodzi bowiem do cofnięcia się ścieków ze studzienek do domowej instalacji, co w konsekwencji stwarza zagrożenie zalania budynku. Najbardziej narażone są pomieszczenia znajdujące się poniżej poziomu parteru — na przykład piwnice czy magazyny.

Przed tym nieprzyjemnym zdarzeniem chronią oferowane przez nas zasuwy burzowe, których zadaniem jest regulacja przepływu ścieków, niedopuszczanie do cofania się ścieków nawet podczas ulewnych deszczy.

Montaż zasuwy burzowej

Wyposażone w jedno- lub dwuklapowe kanalizacyjne zawory zwrotne zasuwy burzowe nadają się zarówno do montażu zewnętrznego, jak i wewnętrznego. W tym pierwszym przypadku skutecznie chronią one dany obiekt przed zalaniem. Modele te zazwyczaj mocuje się w odpowiednich studzienkach rewizyjnych betonowych lub w specjalnych zbiorczych studniach. To drugie rozwiązanie jest w szczególności polecane wówczas, gdy ma ono służyć zabezpieczeniu kilku budynków przed niszczycielskim oddziaływaniem wody.

W przypadku artykułów instalowanych wewnątrz konkretnego obiektu można zdecydować się na opcję ochrony jednego urządzenia lub całego domu przed zalaniem. W pierwszym przypadku w zupełności wystarczy zastosowanie jednej zasuwy burzowej połączonej bezpośrednio z syfonem oraz końcówką ciągów kanalizacyjnych. Jeśli jednak zastosowany system zabezpieczający ma swym zasięgiem obejmować cały obiekt, w takiej sytuacji zawory zwrotne trzeba umieścić albo na całej długości rur, albo na końcu głównego przewodu kanalizacji.

 

Zasuwy burzowe – jak wybrać najlepszy model?

Wybierając zasuwy burzowe, trzeba zwrócić uwagę na szereg kryteriów. W szczególności dotyczy to rodzaju ścieków, które mogą zawierać fekalia lub być ich pozbawione. Te pierwsze zazwyczaj napływają z rur podłączonych do toalet i pisuarów, drugie natomiast pochodzą z pralek oraz pryszniców. Ponadto istotna jest również specyfika usytuowania danego kanału, a także cechy odwadnianego obiektu. W tym aspekcie istotną rolę odgrywają również aktualnie obowiązujące normy i przepisy.

Dokonując zakupu odpowiednich modeli zasuw burzowych, istotne jest również położenie szczególnego nacisku na jakość wykonania produktów. Warto mieć świadomość, że wytwarzane z należytą starannością i precyzją modele są w stanie skutecznie zabezpieczyć nawet najbardziej skomplikowane sieci wodociągowe oraz kanalizacyjne. Ponadto wytrzymują one temperaturę nawet do 90 stopni Celsjusza.

Biocent dla Ciebie

Jeżeli chcesz poznać lepiej Biocent zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

Nowości branżowe

Wybierz kontakt do jednego z naszych działów

+48 573 403 125
biuro@biocent.pl
Motycz 325 E
21-030 Motycz
woj. Mazowieckie, woj. Podlaskie, woj. Warmińsko-mazurskie:
Grzegorz Marek
+48 797-478-504
oferty@biocent.pl
Estera Ziółkowska
+48 789-191-799
oferty@biocent.pl
woj. Łódzkie:
Paweł Gosławski
+48 786-454 -242
pawel.goslawski@biocent.pl
Grzegorz Marek
+48 797-478-504
oferty@biocent.pl
Estera Ziółkowska
+48 789-191-799
oferty@biocent.pl
woj. Lubelskie:
Gracjan Widomski
+48 453-064-843
gracjan.widomski@biocent.pl
Grzegorz Marek
+48 797-478-504
oferty@biocent.pl
Estera Ziółkowska
+48 789-191-799
oferty@biocent.pl
woj. Podkarpackie woj. Świętokrzyskie:
Gracjan Widomski
+48 453-064-843
gracjan.widomski@biocent.pl
Anna Reszka
+48 504-801-289
oferty@biocent.pl
woj. Małopolskie, woj. Śląskie:
Adrianna Kucharska
+48 453-064-841
oferty@biocent.pl
woj. Dolnośląskie, woj. Opolskie:
Paweł Gosławski
+48 786-454 -242
pawel.goslawski@biocent.pl
Anna Reszka
+48 504-801-289
oferty@biocent.pl
woj. Lubuskie, woj. Wielkopolskie:
Michał Kozłowski
+48 453-064-835
michal.kozlowski@biocent.pl
Róża Kuzioła
+48 780-095-844
oferty@biocent.pl
woj. Kujawsko-pomorskie, woj. Pomorskie, woj. Zachodnio-pomorskie:
Krzysztof Poteracki
+48 453-064-836
krzysztof.poteracki@biocent.pl
Róża Kuzioła
+48 780-095-844
oferty@biocent.pl

Masz pytania? Napisz do nas.
Chętnie odpowiemy.

Z chęcią przyjmiemy Twoją wiadomość za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego lub pocztą e-mail. Skontaktuj się z obsługą klienta Biocent, a odpowiemy najszybciej, jak to możliwe.

Sprawdź nasz FAQ

Poszukaj odpowiedzi w Naszej sekcji FAQ.

SKONTAKTUJ SIĘ